:: Humor i dowcipy ::

Mojeprzepisy.com

Mojepotrawy.com

::Aktorka.com::

::GdzieNaRower::

Wraki Bałtyku - Pogłębiarka - 18.06.2007

Na początku czerwca udało nam się wyrwać na parę dni na Hestię by zwiedzić kilka wraków leżących w wodach Bałtyku. Zespół znajomych, w większości doświadczonych nurków pozwolił na kilka nieco głębszych zanurzeń, które jak się okazało wprowadziły w osłupienie chyba wszystkich.

Ponieważ pogoda była bardzo dobra postanowiliśmy zacząć wyprawę od tak zwanej „Pogłębiarki”. Wrak leży w na pozycji 54° 45’ 34,40" N;  018° 42’ 49,00" E, około 2,5 godzin drogi Hestią od Helu i tylko przy spokojnym morzu można bezpiecznie na nim nurkować. Wrak statku leży na około 37 metrach, jest to jednostka, która nigdy nie została rozpoznana więc trudno mówić o przeznaczeniu i historii statku.

 

 

Gdy dopłynęliśmy na miejsce, kolor wody, mocno zielony i mało przejrzysty wskazywał na słabą widoczność, a gdy boja wylądowała w wodzie od razu zauważyliśmy dość mocny prąc. Zapowiadało się dość trudne i mało ciekawe nurkowanie. Początek faktycznie był mało zachęcający, gdy wylądowaliśmy w wodzie z trudem udało nam się dojść do boi z liną opustową, a gdy schodziliśmy podwodę ciągle trzeba było walczyć z prądem. Efekt był taki że dość mocno wisieliśmy na linie, również z powodu słabej widoczności, około 2 metry. Dopiero na głębokości 15 metrów nagle się przetarło, prąd osłabł i na kilku chwilach zobaczyliśmy w oddali stalowe cielsko wraku. Okazało się że widoczność na dole była wręcz rewelacyjna, w okolicach 20 metrów, niektórzy widzieli nawet całość kadłuba ;) Wrak ma około trzydziestu kilku metrów, jest zachowany w dobrym stanie, a uwagę zwraca ułożony poziomo żuraw. Opłynęliśmy statek dookoła, starając się zrobić kilka zdjęć, jednak z powodu braku dobrego światła i emocji "stalowa dama" wyszła dość rozmyta i mało ostra.

Ze względu na głębokość nie mogliśmy zbyt długo podziwiać przepięknego widoku, a powrót był już znacznie spokojniejszy niż zejście. Po wypuszczeniu boi spokojnie poszybowaliśmy z prądem by po kilkunastu minutach być zebranym na pokład Hestii.

Opr. Adame

 
 
Szukaj
Logowanie
login:
hasło:
Dodaj artyku
Zapraszamy do dodawania artykułów. Jeżeli nie wiesz po co zajrzyj tutaj
 

 
Sonda - Nowy wygląd
Jak się Wam podoba zmiana??
 
Fajna 
W końcu Extremalna 
Starsza była lepsza 
Fajna ale mało czytelny tekst 
Totalnie do bani 
Nie wiem 
 
Jaka sekcja powinna być rozwinięta?

Gdzie więcej tekstów?

 
Rower 
Nurki 
Jachty 
Narty 
 
Wygląd serwisu
Jak oceniasz grafikę serwisu?
 
Kolory serwisu są za ciemne 
Elementy graficzne są kiepskiej jakości. 
Całość grafiki mało ekstremalna. 
 
Sonda
Czy podoba Ci się grafika serwisu?
 
Tak 
Nie 
Średnio 
Nie wiem 
 
 
  » Reklama   » Kim jesteśmy   » Furiowicze   » Mapa serwisu
statystyki www stat.pl